O nas Oferta Strefa klienta Linki Aktualności Kontakt

Nowe indywidualne konta w urzędzie skarbowym dla każdego podatnika

dodano: 2019-11-08

SPRAWDŹ SWÓJ OSOBISTY  RACHUNEK W URZĘDZIE SKARBOWYM

Od nowego roku kolejna  prawdziwa rewolucja dla podatników. Można już wygenerować i sprawdzić indywidualny rachunek podatkowy, tak zwany mikrorachunek, który od 1 stycznia 2020 roku będzie służył do wpłat PIT, CIT i VAT.

Swój numer mikrorachunku można sprawdzić w uruchomionym właśnie generatorze, dostępnym na stronie podatki.gov.pl lub w dowolnym urzędzie skarbowym.

Wystarczy podać swój numer PESEL lub NIP. Numer nadawany jest każdemu podatnikowi i płatnikowi automatycznie - to znaczy, że nie wymaga składania żadnych wniosków do urzędu skarbowego. Mikrorachunek, oprócz identyfikatora podatkowego, musi zawierać cyfry 1010 0071 222.

"24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, w każdym momencie będzie możliwe sprawdzenie i wygenerowanie swojego rachunku podatkowego" - poinformował pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji Przemysław Koch.

Należy pamiętać, że mikrorachunek podatkowy służy tylko do wpłat podatku. Zwroty nadpłat będą realizowane na dotychczasowych zasadach, na zwykłych rachunek bankowy podatnika.

Sprawdź swój mikrorachunek podatkowy

 Napisz do nas


* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Kancelarię Doradztwa Podatkowego Bogusława Beata Piasecka z siedzibą w Chrzanowie przy ul. Słowackiego 22/2 na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
* Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi drogą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradztwa Podatkowego Bogusława Beata Piasecka. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.

Kontakt

Kancelaria Doradztwa Podatkowego

ul. Słowackiego 22/2, 32-500 Chrzanów
ul. Piastowska 97a, 32-660 Chełmek
Email:
piasecka@centrum-podatkowe.com.pl piasecki@centrum-podatkowe.com.pl
Telefon:
Bogusława Piasecka: +48 608 046 016
Marek Piasecki: +48 608 594 298
Kancelaria Chrzanów: 32 623 06 66, +48 533 500 394
Kancelaria Chełmek: 33 846 43 40, +48 531 096 766.
projekt i wykonanie BerMar multimedia